Szepty o Chwastach

Ruta

Chodziła za mną już dłuższy czas. Mogę pochwalić się i obyciem z nią postaci dwóch mikro sadzonek w skrzyni j to wszystko.

Podróż do Moniki w Segovii dała mi możliwość poznania jej bliżej. Tam występuje dziko i są jej ogromne połacie! Przywiozłam ze sobą zawiniątko suszonej młodej jak i dorosłej z nasionami rutki.

Jej zapach jak to łuby powiedział przypomina mu multiwitaminę w proszku.
Dla mnie jest bardziej złożona i bardzo intensywna. Moje odkrycie! Mam nadzieję że spodoba jej się w Podleśnej i będzie u mnie w ogrodzie pięknie rosła!

A co do samej ruty.

Uważa się, że działa uspokajająco podczas wdychania, co może pomóc uspokoić osoby cierpiące na zaburzenia lękowe. Działa również w celu usunięcia negatywnej energii z otoczenia użytkownika, pozwalając ludziom czuć się zrelaksowanym, chronionym i uspokojonym.

Wielu uważa, że ruta ma właściwości neurotoksyczne, które mogą uspokajać nerwy i łagodzić drgawki. Z tego powodu wielu uważa, że jest on szczególnie przydatny dla osób cierpiących na skurcze menstruacyjne, napięcie mięśni, a nawet przewlekłe bóle głowy i migreny.

W karuzeli macie więcej o Rucie, która była naszym bardzo pospolitym w ogrodach ziołem aż zniknęła z niego prawie całkowicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *