Cześć

Jeśli tu jesteś chcesz na pewno więcej informacji na temat moich dzikich spotkań.

Prowadzę od kilku lat dzikie spotkania z naturą w totalnym trybie slow. Najważniejsze to poczuć się w tym monecie dobrze w tym miejscu i czerpać jak najwięcej! Ja tylko pokazuje możliwości co Matula Natura nam daje.

Warsztaty prowadzę w dowolnie wybranym miejscu na terenie kraju.

Jestem przygotowana na pracę w centrum miasta jak i w kompletnej dzikości.

Dzika kwietna kuchnia

To warsztaty pełne słodyczy barw i kolorów. Będą one prowadziły w ścieżki jadalnych kwiatów listowi i delikatnych fermentów. Wybierzemy się razem na poszukiwanie komponentów naszej strawy po drodze chłonąc wiedzę na temat wcześniej deptanych przez nas chwastów.

Smużki i kadzidła

Dym to pierwsza, po wynalezieniu ognia, forma – jedna z form – w jakich rośliny ukazują swoje co niektóre właściwości. Praktyka okadzania była stosowana jako codzienny “rytuał”. Wybierano do tego rośliny o gęstym dymie, o zdolnościach odkażających i intensywnym zapachu. Najważniejszą cechą było powolne tlenie się i wydobywanie się gęstego, aromatycznego dymu. 

Ludowe mazidła

Spotkamy się przy aromacie wiejskich, polnych, łąkowych ziół i pogadamy jak niegdyś nasze babki dbały o swoją urodę. Jakich produktów dostępnych używały, jak z otaczających ich chwastów i produktów z kuchennej półki czarowały maseczkę na twarz, zdrowotną sól do kąpieli lub odżywkę do włosów.  Na warsztatach omówimy skuteczne ludowe sposoby upiększające i nadające blasku. Opowiemy sobie jak w naszych rodzinach dbano o zachowanie młodości i jakich magicznych sztuczek używano.

Tajemnicze oleje

Spotkamy się w ciepłym tajemniczej przestrzeni pełnej otulających
woni zamkniętych w olejach i olejkach.
Przy aromacie wiejskich, polnych, łąkowych i
mocno leśnych roślin przejdziemy się na
magiczny spacer. Poznajmy tajniki alchemiczne tworzenia wonnych olejów by osoba nam miła spojrzała na nas łaskawszym okiem czy by szczęście znów zawitało w nasze progi.

Ziołomydła

Warsztaty będą bazować na roślinach o wysokich walorach kosmetycznych. Do wykonania mydeł użyjemy olejów prostych i łatwo dostępnych do ponownego powtórzenia w warunkach domowych.
Opowiem o rodzajach mydła i w prosty sposób wytłumaczę jaka chemiczna magia tam zachodzi. Po wprowadzeniu w świat zmydlania i ługowania nastąpi przedstawienie roślin, na których
będziemy pracować.
Wykonamy metodą tradycyjną mydła sodowe, które będą mocno esencjonalne i ziołowe.

Lanie świec

Historia świec jest fascynująca, złożona, a
czasem nawet zaskakująca. Zagłębmy się w
produkcje od jego początków aż po dzień
dzisiejszy Tworzenie świec to swoisty roztułał gdzie nadajemy jej intencyjnie mocy sprawczej.

Na warsztatach opowiem o historii świec. Z czego były wykonywane czym były rushlights i jak doszliśmy do pięknych i zapachowych świec.
Opowiem o odzyskiwaniu wosku, jak się go
przerabia i czym jest.
Pokażę na żywo stracą technikę lania świec które staną się nieodzownym elementem codziennych jak i cyklicznych rytuałów