Warsztaty

Cześć

Jeśli tu jesteś chcesz na pewno więcej informacji na temat moich dzikich spotkań.

Prowadzę od kilku lat dzikie spotkania z naturą w totalnym trybie slow. Najważniejsze to poczuć się w tym monecie dobrze w tym miejscu i czerpać jak najwięcej! Ja tylko pokazuje możliwości co Matula Natura nam daje.

Warsztaty prowadzę w dowolnie wybranym miejscu na terenie kraju. Jestem przygotowana na prac w centrum miasta jak i kompletnej dzikości.

Dzika kwietna kuchnia

To warsztaty pełne słodyczy barw i kolorów. Będą one prowadziły w ścieżki jadalnych kwiatów listowi i delikatnych fermentów. Wybierzemy się razem na poszukiwanie komponentów naszej strawy po drodze chłonąc wiedzę na temat wcześniej deptanych przez nas chwastów.

Smużki i kadzidła

Dym to pierwsza, po wynalezieniu ognia, forma – jedna z form – w jakich rośliny ukazują swoje co niektóre właściwości. Praktyka okadzania była stosowana jako codzienny „rytuał”. Wybierano do tego rośliny o gęstym dymie, o zdolnościach odkażających i intensywnym zapachu. Najważniejszą cechą było powolne tlenie się i wydobywanie się gęstego, aromatycznego dymu. 

Ludowe mazidła

Spotkamy się przy aromacie wiejskich, polnych, łąkowych ziół i pogadamy jak niegdyś nasze babki dbały o swoją urodę. Jakich produktów dostępnych używały, jak z otaczających ich chwastów i produktów z kuchennej półki czarowały maseczkę na twarz, zdrowotną sól do kąpieli lub odżywkę do włosów.  Na warsztatach omówimy skuteczne ludowe sposoby upiększające i nadające blasku. Opowiemy sobie jak w naszych rodzinach dbano o zachowanie młodości i jakich magicznych sztuczek używano.

I wiele, wiele innych napisz do mnie po więcej info!